کشورهای تولید کننده باتری و یو پی اس

یو پی اس ها

کشورهای زیادی در زمینه طراحی و تولید یو پی اس فعالیت میکنند و بصورت مداوم بر تولید کنندگان این دستگاه افزوده می شود. در کشور ایران اغلب شرکت های UPS و باتری وارد کننده هستند و نعدادی محدود در زمینه تولید فعالیت میکنند.

یو پی اس های وارداتی موجود در ایران چینی بوده و از نظر کیفیت متفاوت می باشند. اما دستگاه های مربوط به کشور آمریکا برند APC و کشور آلمان برند EPE و یو پی اس های استارپلاس تایوانی از کیفیت بالایی نسبت به سایر برندها دارند.

امروزه UPS های توان پایین با قیمت کم متعلق به کشورهای آسیای شرقی از جمله چین می باشد و UPS های با توان بالاتر از ۱۰۰KVA خیلی کم در شرکت های چینی تولید می شود در حالی که UPS های با توان بالای ۱۰۰KVA تا ۸۰۰KVA بیشتر در کشورهای اروپای غربی تولید می شود که دارای کیفیت بالا می باشد . بنابراین در صورت نیاز به کیفیت بالا با IP بالا؛ باید در کشورهای اروپای غربی به دنبال آن گشت .

باتری نارادا 28 آمپر
باتری نارادا ۲۸ آمپر

باتری یو پی اس

باتری یوپی اس ها ازجمله باتری های خشک سیلد لید اسید از نظر طول عمر متفاوت می باشند و در رنج هایی مختلفی تولید میشوند. بیشتر باتری یو پی اس هایی که با طول عمر پایین تولید می شود؛ متعلق به کشورهای آسیایی از جمله چین می باشد، کمتر باتری با طول عمر بالای ۵ سال تولید می شود و اگر تولید می گردد معمولا کمتر به کشور ایران وارد می شود(به دلیل نبود مشتری) در حالی که باتری ها با طول عمر بالای ۱۰ سال بیشتر در کشورهای آمریکایی و اروپایی تولید می گردد و باتری ها با طول عمر ۵ تا ۸ سال نیز در کشور کره تولید می گردد،بنا براین در صورتی که باتری با طول عمر بالای۱۰سال می خواهید بهتر است باطری اروپایی خریداری نمایید و در صورتی که باتری ارزان قیمت بخــواهید باتری چینی خریداری نمایید و اگر متوسط طول عمر و قیمت را می خواهید می توانید از باتری های کره ای استفاده نمایید.

باتری یونیکور65 و 28 آمپر